راهنماي خريد پرده

راهنماي خريد پرده :

 

 

nx8x_z1.jpg

 

 

پرده اداري

مسلما براي کساني که در محيط اداري مشغول به کار هستند زيبايي و مرتب بودن محل کار تاثير به سزايي در روحيه آنها مي گذارد چرا که بيشتر وقت روزمره آنها در محل کار سپري ميشود. اگر چنانچه محيط براي تجارت نيز در نظر گرفته شده باشد براي جذب و ورود مشتري بايد از امکانات ويژه تري برخوردار باشد. مبلمان، صندليها، ملزومات اداري و پرده اداري

يکي از مهمترين عناصر زيبايي يک محيط اداري پوشش پنجره توسط يک پرده مناسب اداري و زيبا ميباشد براي انتخاب يک پرده اداري به نکاتي اعم از رنگ دکوراسيون رنگ دکوراسيون و چگونگي استفاده از پرده پرده که براي چه منظوري ميخواهد استفاده قرار گيرد بايد توجه داشت.

براي انتخاب رنگ پرده چنانچه رنگ دکوراسيون از رنگهاي روشن استفاده شده بهتر است رنگ پرده يک پرده از از لوازمي که در محيط استفاده شده تيره تر باشد اين امر باعث زيبايي محيط و نمايان تر شدن بيشتر پرده در محيط ميشود.

نکته ديگر و حائذ اهميت براي انتخاب يک اداري نوع استفاده از آن ميباشد که ميخواهيم براي چه منظوري از اين پرده استفاده نماييم آيا ميخواهيم نو از آن عبور کند يا خير که براي رد نشدن نور به داخل اتاق بايد از پرده هاي ضد نور استفاده نمود و براي تنظيم حرکت پرده و کنترل نور بايد از پرده هاي کرکره اي استفاده نمود.

از پرده کرکره هاي چاپي نيز ميتوان براي متمايزتر شدن محيط اداري بهره برد با چاپ لوگو و يا عکسهايي مرتبط با حيطه شغلي بر روي پرده علاوه بر پوشش پنجره، تبليغ شغل را نيز در آن به همراه دارد.

يک پرده اداري همانطور که از نامش پيداست بايد ظاهري اداري و ساده داشته باشد نظافت و نصب اين پرده ها نيز بايد به سهولت انجام شود.

از نمونه پرده هايي که در ادارات بيشتر استفاده ميشود پرده هاي کرکره اي و پرده زبرا ميباشد اين پرده ها علاوه بر ظاهر اداري و شيک داراي رنگ بندي متنوعي ميباشند که ميتوان با هر محيطي آن را هماهنگ نمود تنظيم نور، حرکت و نظافت اين پرده ها به راحتي قابل انجام ميباشد.

پرده پذيرايي

 

اتاق پذيرايي بخش مهمي از منزل ميباشد که به دليل جمع خانوادگي و دعوت ميهمان بايد نسبت به ساير اتاقها بيشتر مورد توجه قرار گيرد. داشتن يک پرده پذيرايي مناسب ميتواند جلوه خاصي به اتاق دهد که انتخاب آن کار چندان دشواري نميباشد. پرده پذيرايي داراي مدلها و اجناس مختلفي ميباشد که با توجه به سليقه، هزينه، ابعاد پنجره و نوع دکوراسيون اتاق پذيرايي اين مدلها انتخاب و اجرا ميشوند.

با يک سبک ساده و برگزيده ميتوان اتاق پذيرايي را بسيار شيک و برگزيده نمود. با توجه به مدل، نوع پارچه پنجره پذيرايي ميتواند به عنوان مرکز کانوني رمانتيک قرار بگيرد و يک زمينه ظريف و لطيف ايجاد کند و در منزل مورد توجه همگان قرار گيرد.

براي انتخاب رنگ پذيرايي بهتر است از رنگهاي رسمي استفاده نمود رنگهايي مانند کرم، طلايي،سرمه اي، قهوه اي، سياه و به تازگي رنگهايي مانند طوسي و زرد خردلي که به عنوان رنگ دکوريهاي کنار پرده بيشتر استفاده ميشوند و تکميل کننده رنگ دکوراسيون پذيرايي ميباشند.

براي اتاقهاي پذيرايي بزرگ که دکوراسيونشان به صورت سلطنتي ميباشد بهتر است ازپرده هاي والان دار همراه دکوري با پارچه هاي براق و نيمه براق که ظاهري جذاب دارند و با محيط مطابقت دارند استفاده نمود.

براي منازل متوسط و کوچک بهتر است از لوازم دکوراسيون کلاسيک و اسپرت استفاده نمود که حجم کمتري نسبت به لوازم سلطنتي را اشغال ميکند با يک پرده پذيرايي اسپرت يا کلاسيک با رنگ مناسب دکوراسيون ميتوان گرما و لطافت محيط را دو چندان نمود.

براي اينکه پرده پذيرايي نور اتاق را نگيرد ميتوان از تورهاي نازک استفاده نمود و از پرده آستري به عنوان پوشش زيرين براي کور کردن ديد، عايق حرارتي و زيبايي پرده بهره برد و در صورت استفاده از نور ميتوان پرده آستر را توسط چوب پرده هاي اتوماتيک پرده را به کنار کشيد و از نور بيرون به منظور روشنايي محيط استفاده نمود.

پرده اتاق خواب

 

اتاق خواب محيطي براي استراحت روز مره و شبانه ميباشد که بايد امکاناتي براي استراحت در آنجا فراهم شود تا پس از يک خواب آسوده و راحت بتوان به کارهاي روزمره رسيدگي کرد.

يکي از اين عناصر مهم انتخاب يک پرده اتاق خواب مناسب ميباشد رنگ پرده نشان دهنده شخصيت، جنسيت و سن افراد استفاده کننده از اتاق خواب ميتوان رنگ و مدل پرده را انتخاب نمود.

براي انتخاب پارچه به عنوان پرده اتاق خواب  بهتر است از پارچه هاي ضخيم اتفاده که موقع استفاده بتوان مانع عبور نور به اتاق خواب شود تا خواب خوب و لذت بخش را داشته باشيم. اگر چنانچه اتاق داراي نور طبيعي مطلوبي نباشد ميتوان از پارچه هاي روشن و نازک نيز استفاده کرد.

از نمونه پرده هاي اتاق خواب ميتوان به مدل پرده هاي پانچي و پليسه اي اشاره نمود که ظاهر ساده تري نسبت به ساير مدلها را دارد و از نظر زيباي و قيمت بسيار مناسب هستند.

از اجناس پرده اتاق خواب ميتوان به پارچه هاي گوني بافت، هازانهاي چاپي، مخمل و شانل اشاره نمود که ضخامت و تناسب بيشتري نسبت به ساير پارچه ها را دارا ميباشد و بسيار شيک و مناسب به عنوان پوشش پنجره ميباشد.

مدل پرده هاي پانچي پانچي در عين سادگي و زيبايي در حرکت نيز بسيار روان هستند و در هنگام حرکت باز يا بسته جمع نمودن پرده به راحتي قابل انجام ميبشد به علت همين امر پرده هاي پانچي بيشر به عنوان پرده اتاق خواب استفاده ميشود. براي اتاق خواب کودکان بهتر است از پرده هايي با رنگ شاد و روشن انتخاب نمود که تاثير شاد و رحيه بخشي در آنها ميگذارد.

از نمونه پرده هاي اتاق خواب ميتوان به پرده زبرا نيز اشاره نمود که در مدلها و رنگهاي مختلف براي هر سنيني يافت ميشود و ميتوان به راحتي اين نمونه ها را با اتاق ست نمود.

 

منبع شفقنا

 

[ دوشنبه 23 فروردين 1400 ] [ 10:10 ] [ کاووسی فر ]
[ ]